دیکشنری ابزار بسیار مهمی برای آموزش زبان انگلیسی

دیکشنری ابزار بسیار مهمی برای آموزش زبان انگلیسی

زبانشناسی مقالات

دیکشنری یا فرهنگ لغت ابزار بسیار مهمی برای آموزش زبان انگلیسی می باشد. یک دیکشنری خوب می تواند در درست یادگیری لغات انگلیسی و اصطلاحات به شما کمک چشم گیری بکند. مراجعه به دیکشنری، یکی از ضروریات زبان‌آموزان و محققان است. البته اکثر افراد هم به تناوب به دیکشنری مراجعه می‌کنند.

شاید با توجه به تعداد زیاد دیکشنری‌ها در بازار، انتخاب بهترین دیکشنری، کمی سخت باشد و از شما وقت زیادی بگیرد. اما اگر نیازهای خود را دقیقا بشناسید و بدانید که به ترجمه یا درک معنی چه متن و واژگانی نیاز دارید، باور کنید در عرض ۵ دقیقه می‌توانید بهترین دیکشنری که نیازهای شما را برطرف کند، پیدا کنید. تقریبا اکثر افراد به نحوی از دیکشنری استفاده می‌کنند و همه اپلیکیشن «مترجم گوگل» را روی تلفن همراهشان نصب کرده‌اند. مطمئنا همگی می‌دانید که امروزه انواع و اقسام دیکشنری‌ها وارد بازار شده‌اند که کار شما را در انتخاب بهترین دیکشنری سخت می‌کنند.

اما بهترین دیکشنری را، نیازهای شما تعریف می‌کند. برای مثال اگر فقط می‌خواهید چند کلمه‌ی ساده‌ را ترجمه کنید، بهتر است از دیکشنری ساده، کوچک و جیبی استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید برای نوشتن مقالات ISI و ترجمه‌ی پروژه‌های دانشگاهی از فرهنگ لغت استفاده کنید، به شما استفاده از دیکشنری‌های تخصصی‌تر مثل دیکشنری آکسفورد را توصیه می‌کنیم. معمولا برای استفاده از دیکشنری، دلایل مختلفی وجود دارد و یکی از این دلایل می‌تواند یادگیری زبان جدید باشد.

کتاب های دیکشنری ( فرهنگ لغت )

یکی از دلایل مهم منسوخ شدن Dictionary سنگین بودن آن ها است که نمی توان به راحتی آن ها را حمل نمود.

البته دیکشنری های چاپ اصلی هم وجود دارند که از نظر وزنی سبک تر هستند اما با توجه به قیمت بی نهایت بالای ارز صرفه اقتصادی ندارد.

دلیل دیگری که dictionary های کتابی باید منسوخ می شدند نحوه استفاده زمانبر آن هاست. وقت طلاست. برای پیدا کردن یک کلمه شاید چند دقیقه باید وقت صرف می کردیم تا بتوانیم کلمه مورد نظر خود را بجوییم.

دیکشنری ابزار بسیار مهمی برای آموزش زبان انگلیسی
دیکشنری ابزار بسیار مهمی برای آموزش زبان انگلیسی

دیکشنری آنلاین

از اسفند ماه ۱۳۸۳ با بانک اطلاعاتی ۵۰۰۰۰ لغت انگلیسی به فارسی آریانپور آغاز به کار کرد.
هدف از ایجاد این دیکشنری، در درجه اول ساخت یک فرهنگ لغت کامل و در دسترس برای همه ایرانیان بود تا از هر جایی و با هر سیستم عاملی که به اینترنت متصل می‌شوند بتوانند به یک فرهنگ لغت دسترسی داشته و به راحتی از آن استفاده کنند.

استقبال بسیار خوب فارسی زبانان از این فرهنگ لغت و نیاز آنان به یک فرهنگ لغت آنلاین کامل و با کارایی آسان و سریع باعث شد تا هر چه بیشتر به فکر توسعه و تکامل سریع آن بیفتیم و نگاه جدی‌تر و حرفه‌ای‌تری به این مقوله بیندازیم. در درجه اول ما سعی در افزایش لغات فرهنگ انگلیسی به فارسی کردیم و فرهنگ تخصصی رایانه و الکترونیک را به آن اضافه کردیم. در مرحله بعد ما فرهنگ فارسی به انگلیسی با ۴۰۰۰۰ لغت را اضافه کرده و به این صورت قابلیت ترجمه لغات از فارسی به انگلیسی را فراهم کردیم

دیدگاهتان را بنویسید