اپلیکیشن زبان بیاموز

اپلیکیشن زبان بیاموز

معرفی اپلیکیشن

اپلیکیشنی که در ادامه قصد معرفی و بررسی آن را داریم ” اپلیکیشن زبان بیاموز ” نام دارد. این اپلیکیشن یادگیری زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسه را فراهم می سازد.

علاقه مندان به یادگیری زبان بسیارند و به لطف پیشرفت های صورت پذیرفته در دنیای تکنولوژی، روش های زیادی برای یادگیری زبان وجود دارد. گوشی های موبایل پرکاربردترین وسایلی اند که دائما از آنها استفاده میکنیم، از این رو استفاده از این وسیله برای یادگیری زبان راحت ترین و سریع ترین روش خواهد بود. از طرفی، دیگر نیازی به صرف هزینه های هنگفت برای شرکت در کلاس های زبان هم نیست و میتوانید در زمان خود صرفه جویی کرده و وقت های آزاد و استراحت خود را به فراگیری زبان اختصاص دهید.

زبان دلخواه خود را انتخاب و نصب کنید

به محض دانلود و نصب اپلیکیشن زبان بیاموز ، در اولین صفحه ای که برایتان باز میشود، از شما خواسته میشود تا زبان دلخواه خود را نصب کنید. نکته مثبتی که در مورد این کار میتوان به آن اشاره کرد، این است که محتوای زبان انتخابی برای کاربر دانلود میشود و صرفه جویی در فضای ذخیره سازی گوشی، سودی است که چنین کاری برای کاربر به دنبال خواهد داشت.

در صورتی که در دانلود و نصب محتوا مشکلی پیش آمد، به راحتی روی دکمه ای که در قسمت پایینی صفحه قرار دارد، کلیک کنید و با پشتیبانی برنامه در ارتباط باشید. حال که زبان موردنظر خود را انتخاب کردید، منتظر بمانید تا عملیات دانلود و نصب انجام شود.

در بخش “واژه آموزی” کاربر با واژه های متعددی که بر اساس موضوع دسته بندی شده اند آشنا میشود.

“گرامر” نیز قواعد دستوری مختلف را بر اساس موضوعات مختلف به کاربر می آموزد.

در صورتی که با تلفظ واژه ها مشکل دارید، باید به بخش “تلفظ و الفبا” مراجعه کنید.

برای اینکه قادر به استفاده از تمامی امکانات برنامه باشید، بهتر است که در آن ثبت نام کنید. برای راحتی کار میتوانید با حساب کاربری گوگل وارد شوید یا اینکه شماره موبایل خود را وارد کنید. در صورتی که هیچ تمایلی به ثبت نام ندارید، “ورود بدون ثبت نام” را بزنید.

اپلیکیشن زبان بیاموز
اپلیکیشن زبان بیاموز

آموزش در اپلیکیشن زبان بیاموز

یادگیری واژگان جدید مهم ترین بخش در فرآیند یادگیری زبان جدید است. در صفحه اصلی اپلیکیشن که “لغت دانی” نام دارد، واژه ها در دسته بندی های مختلف قرار گرفته اند و میتوانید بر اساس نیاز خود یکی از آنها را انتخاب نمایید.

اگر در حال یادگیری زبان کاملا جدیدی هستید، “واژه آموزی سطحی” گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

کافی است سطح خود را در اپلیکیشن زبان بیاموز انتخاب کنید و واژه های متناسب با آن سطح را مشاهده کنید.

سطح ها از A1 تا C1 هستند و اگر سطح زبان خود را نمیدانید، میتوانید از سایت هایی که با آزمون آنلاین تعیین سطح میکنند استفاده کنید یا از یک متخصص زبان کمک بگیرید.

در زبان بیاموز، واژه ها را متناسب با سطح زبان خود میبینید.

در صورتی که میخواهید مکالمه تان قوی تر شود، میبایست واژه های پرکاربرد آن زبان را بلد باشید، برای این کار بهتر است سراغ بخش “پرکاربردترین واژه ها” بروید.

اگر به موضوع یا تخصص خاصی علاقه دارید، “واژه آموزی موضوعی” را بزنید و با انتخاب دسته بندی دلخواه، یادگیری واژگان آن موضوع را آغاز کنید.

“واژگان کتابها” مناسب افرادی است که میخواهند از واژگان کتاب های مرجعی مانند “۵۰۴ واژه ضروری انگلیسی” و … برای آموزش استفاده کنند یا اینکه در کلاس های زبان شرکت میکنند و دوست دارند تا این اپلیکیشن را به عنوان یک ابزار کمک آموزشی مورد استفاده قرار دهند و آموخته های خود را دوره کنند.

قسمت “عبارات کاربردی” کمک زیادی برای یادگیری عبارت ها و جملات پرکاربرد مینماید. در صورتی که اهل مسافرت های خارجی هستید، این عبارات ها به شدت در مکالمه به کمک شما خواهند آمد.

بخش آخر “اصطلاحات و ضرب المثلها” است. اصطلاحات به وفور در مکالمات و حتی متون مورد استفاده قرار میگرند، از طرفی برای اینکه بتوانید مانند افراد بومی صحبت کنید، نیاز است تا با این اصطلاحات آشنایی کامل داشته باشید.

هر روز یک اصطلاح جدید را یاد بگیرید و آن رابه حافظه بلندمدت خود بسپارید.

با فلش کارتها واژه را یاد بگیرید و مرور کنید.

روال آموزش واژه ها در اپلیکیشن زبان بیاموز به این صورت است که با انتخاب هریک از موضوعات، یک دیالوگ به شما نمایش داده میشود که در آن امکان انتخاب فلش کارتها وجود دارد.

بسته به نیاز خود میتوانید فلش کارت “انگلیسی به فارسی” یا “فارسی به انگلیسی” یا “حالات افعال” را انتخاب کنید.

واژه با همراه فونتیک و نوع (اسم، صفت، فعل و …) به شما نمایش داده میشود و اگر در تلفظ آن مشکل دارید میتوانید دکمه بلندگو را بزنید و تلفظ واژه را به صورت صوتی بشنوید.

با استفاده از دکمه اشتراک گذاری در بالای صفحه نیز میتوانید واژه را با سایرین به اشتراک بگذارید.

با زدن دکمه +، میتوایند واژه را به “کلمات سخت”، “کلمات کلاس” یا “کلمات مهم” یا دسته بندی جدیدی که خودتان تعریف کرده اید اضافه کنید.

نکته: برای دسترسی به این امکان باید نسخه پیشرفته اپلیکیشن را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید