تاثیر الکل بر مهارت زبانی

تاثیر الکل بر مهارت زبانی (بررسی تحقیقات)

راهکارهای چند زبانه شدن مقالات

آیا میخواهید یک زبان خارجی بیاموزید؟ آیا می دانید الکل بر روی مهارت زبانی تاثیر می گذارد؟ مطالعات اخیر می گویند الکل می تواند سلاح مخفی شما باشد!

آیا تا به حال قصد کرده اید که زبان خارجی یاد بگیرید؟ پس، فقط کمی شراب بنوشید! بر اساس یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله روانپزشکی، نوشیدن یک لیوان شراب یا آبجو می تواند ناتوانی شما را در هنگام یادگیری یک زبان جدید کاهش دهد و کمک می کند تا روان تر صحبت کنید!

تحقیقات انجام شده برای یادگیری زبان خارجی

یادگیری یک زبان خارجی هرگز سخت نیست و اگر اینگونه فکر می کنید معلوم می شود که شما در یادگیری آن مصمم نیستید. محققان بر روی ۵۰ دانشجوی آلمانی بومی در دانشگاه ماستریخترا این بررسی را انجام دادند. هر شرکت کننده قبل از ورود به کلاس های زبان هلندی، کمی نوشیدنی الکل دار نوشید و سپس مشخص شد که مهارت های زبانی آنها افزایش یافته است.

تاثیر الکل بر مهارت زبانی
تاثیر الکل بر مهارت زبانی

این تحقیق بر روی ۵۰ نفر در یک مکالمه معمولی دو دقیقه ای با مصاحبه کننده هلندی انجام شد. برای گفتگو، به نیمی از کاندیدها آب داده شد و بقیه مقدار کمی الکل نوشیدند. مقدار الکل داده شده بر اساس قد و وزن آنها بود. بنابراین، برای مثال، اگر یک مرد ۱۵۰ پوند بود، به او فقط یک لیوان آبجو داده شد. هر مکالمه ضبط گردید و سپس دو فرد با زبان مادری هلندی که نمی دانستند کدام کاندید الکل مصرف کرده اند، مشغول بررسی شدند. نتایج خوب بودند و به طرز شگفت آوری، الکل بر مهارت زبانی افراد تاثیر داشت. اما هیچ گونه اثری بر روی خود ارزیابی فردی نشان نداد.

تاثیر الکل بر مهارت زبانی

نتایج این آزمایش همچنین حاکی از این بودند که الکل، تلفظ و روانی شرکت کنندگان را در یادگیری زبان بهبود می بخشد. البته، لازم به ذکر است که شرکت کنندگان در این چالش تنها مقدار کمی الکل مصرف کردند. این مطالعه، حالت های ذهنی و احساسات افراد را اندازه گیری نمی کند، اما نویسنده اظهار داشت که ممکن است دوز کم و متوسط ​​الکل بتواند “اضطراب زبانی را کاهش دهد”، بنابراین مهارت زبانی افزایش می یابد.

بنابراین، بدون تردید می توان گفت که نوشیدن بیش از حد می تواند تاثیر متقابل دقیقی روی روانی در صحبت کردن به زبان خارجی داشته باشد و حتی می تواند منجر به تلفظی بی نظیر شود.

دیدگاهتان را بنویسید