مقالات رایگان

دانلود مقاله کاملا رایگان و نامحدود و دانلود مقاله ISI

کاربر گرامی همانگونه که در جریان هستید، دسترسی دانشجویان و محققان به آرشیو تخصصی و جدید مقالات انگلیسی همواره یکی از مسائل در راه انجام پروژه ها و پایان نامه های تحصیلی بوده است. بسیاری از ناشران مقالات، امکان دسترسی به متن کامل مقاله را تنها در ازای دریافت مبالغ بالا امکان پذیر می کنند و دانشگاه ها نیز معمولا قادر به خرید کل آرشیو مقاله های مورد نیاز دانشجویان نیستند. از طریق سایت میهن دیک، شما می توانید به صورت رایگان به مقالات پژوهشی پایگاه های معتبر دسترسی داشته باشید. درصورتیکه مقاله مورد نظرتان را یافت نکردید تنها کافی است با ما تماس بگیرید.

اقتصاد

در اقتصاد به لحاظ علمی هدف بهینه سازی است. به زبان عامیانه هدف این است بیان کنیم که چه مقدار از منابعی را که در اختیار داریم صرف چه کاری کنیم.

برق و الکترونیک

امروزه رشته برق، یکی از رشته هایی است که در بین رشته های مهندسی بیشترین گرایش را داشته که هر گرایش در یک مبحث جدا و تخصصی فعالیت می کند.

پزشکی

هدف پزشکی حفظ و ارتقا تندرستی، درمان بیماری ها و باز توانی آسیب دیدگان است که شناخت، تشخیص، درمان و جلوگیری از آن‌ها به انجام می‌رسد.

تربیت بدنی

رشته ایست که از علوم مختلف برای تقویت و تربیت جسم و روان استفاده می کند. افراد اهل ورزش، انگیزه بیشتری برای فراگیری مطالب نشان می دهند.

حسابداری

در این رشته جمع آموری، طبقه بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارشهای مالی و صورتهای حسابداری در شکل ها و مدل های خاص انجام می‌گیرد.

حقوق

این رشته مقرراتی را که بر روابط میان اشخاص حاکم است، را بررسی می نماید. روابط اجتماعی که آثار حقوقی از آن ایجاد می شود، در حقوق می گیرد.

روانشناسی

روانشناسی علمی است که با استفاده از روش علمی به پژوهش و مطالعه روان(ذهن)، فرتیند ذهنی و رفتار در موجودات زنده می پردازد.

ریاضی و آمار

علم آمار کاربرد علمی مبانی ریاضی برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل و ارائه اطلاعات می باشد. آمارگران با بکار بردن دانش ریاضیشان، در پژوهشها شرکت میکنند.

زمین شناسی

این رشته ارتباط بسیار نزدیکی با علوم زیستی و شیمی دارد. استفاده از نقشه های ماهواره ای، اطلاعات جغرافیایی و نقشه برداری در آن اهمین زیادی دارد.

زیست شناسی

در مورد استفاده بهینه از میکروارگانیسم ها و جلوگیری از ضررها و زیانهایی که میکروارگانیسم ها می توانند به حیات انسانها، دامها و نباتات وارد کنند، بحث می کند.

شیمی

شیمی، علم اتم ها، پیوندها و مولکولهاست. دانشی که می تواند خواص ماده، چگونگی تغییرات و شیوه تولید آن ها را از هسته اتم گرفته تا کهکشان ها بررسی کند.

علوم اجتماعی

بخشی از زیربنای بسیاری از برنامه ریزی های کشوری برای افراد است. نهادها به عنوان یکی از عوامل در تصمیم گیری ها، از این کارشناسان استفاده می کنند.

عمران

مردم کوچه بازار از این رشته به عنوان راه و ساختمان نام می برند. در انگلستان به هر رشته ای که کارش آبادانی و تمدن سازی باشد اطلاق می شود.

فلسفه

به مطالعه مسائل اساسی در مورد موضوعاتی مربوط به هستی و آگاهی انسان است می پردازد. روش پرداختن فلسفه به مسائلی تکیه بر عقلانی و منطقی است.

مدیریت

رشته مدیریت در کشور ما دارای شاخه های متعددی است که از آن جمله می‌توان به مدیریت بازرگانی، صنعتی، دولتی، جهانگردی، بیمه و ... اشاره کرد.

معماری

ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی، همه ی آن چیزی ست که شما برای معمار شدن نیاز دارید.

مهندسی صنایع

این رشته می‌کوشد با تلفیق دانش مهندسی، ریاضیات، اقتصاد و مدیریت، کارایی سیستم های تولیدی، فرایندها و سازمان ها را بهبود دهد.

مکانیک

مکانیک شاخه ای از مهندسی است، که با طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاه ها و ماشین ها سروکار دارد. تهیه دستگاه‌هایی که انرژی های مختلف را به کار می‌گیرند.

کامپیوتر

(انسان باید بیندیشد ولی ماشین باید کار کند) این شعار متخصصان کامپیوتر است. این رشته در ایران اهمیت بسیاری داشته و تا دکتری تدریس می‌شود.

کشاورزی

کشاورزی از گذشته تا کنون مورد توجه مردم در دنیا بوده است. زیرا اصلی ترین منبع تامین کردن نیازهای غذایی افراد و انسان ها از این طریق بوده و هست.

هنر

هنرمند شخصی است که به آفرینش آثار هنری می پردازد یا در هر شاخه ای از فعالیت های انسانی که به هنر مربوط می شود در حال فعالیت است.

بارگذاری ....